Związek Harcerstwa Polskiego
20 Dąbrowska Drużyna Harcerska 
"BRACTWO   IGŁY  MAGNETYCZNEJ" 
im. Szarych Szeregów

Księga gości

Szanowny Gościu.
Pamiętaj, że Księga Gości służy nie tylko Tobie i prosimy o niestosowanie słów ogólnie przyjętych za obraźliwe.
Krzysztof20:50, 24 kwiecień, 2012

Bardzo fajna strona, cieszę się że jest - ale brakuje mi zdjęć z zajęć

Monika16:26, 8 maj, 2012

Harcerstwo to część mojej przeszłości którą wspominam bardzo miło, dlatego cieszę się, że jesteście bo teraz i moje córki mogą przeżyć to co ja :)

Rafał20:35, 17 czerwiec, 2012

Witam.
Ciesze się ze drużyny w których kiedyś pełniłem funkcje przybocznego są połączone.Mam tylko nadzieje ze ktoś kiedy pokusi się o pełna historie 23 BIM i 20.Wędrowne Ptaki.Oby spuścizna obu druzy rosła na nowo w siłę.
Fajnie by było spotkać się z nową drużyna i starymi harcerzami obu środowisk.Trochę by tego było.
Zycze owocnej pracy.
Czuwaj.
Rafał P.

Grzegorz Perz13:54, 5 wrzesień, 2012

Czuwaj,
W 20 DDH Wędrowne Ptaki nauczyłem się przyjaźni. Nawet dawniej to była wspaniała ekipa myślę że jest tak i teraz. Powodzenia !!!
Grzegorz Perz, pwd
były dużynowy 20 DDH

Marcin Chrupek Chruścielewski19:47, 5 wrzesień, 2012

Witajcie! Czuwaj!
Zacznę jak mój Szanowny przedmówca. W 20 DDH Wędrowne Ptaki nauczyłem wszystkiego, co procentuje do dziś: przyjaźń, wierność, uczciwość duma z byciem Harcerzem. Moje nazwisko wpisało się w tę drużynę na kilku jej etapach rozwoju. Zapewne bardziej jestem znany, jako Chrupek niż Marcin Chruścielewski: zastępowy i przyboczny. Jeszcze gdzieś w zbiorach "dinozaurów" znajdą się super zdjęcia z lat naszej wspaniałej młodości. Te przyjaźnie zawarte w latach młodzieńczych większym czy mniejszym stopniu zżycia przetrwały po dziś dzień. Dlatego z całego serca popieram pomysł Rafała: zróbcie chodź raz "historyczną zbiórkę pokoleń". Chętnie poznam nową ekipę, chętnie spotkam się z starą gwardią, a najchętniej posłucham i po śpiewam z Grzesiem Perzem Nasze przeboje ogniskowe.
Pozdrawiam z całego serca.
Marcin Chrupek Chruścielewski
Były przyboczny 20 DDH Wędrowne Ptaki

Arek00:06, 13 wrzesień, 2012

Moi drodzy, 20 DDH, jak wynika z informacji na stronie, od roku nie ma swojego stałego kąta. Dzięki uprzejmości Pani Kierownik Klubu KRĄG, przy współpracy z PKZ, spotykaliśmy się spotykamy się tam. Natomiast oczekujemy, że za niedługo wrócimy do szkoły. Wtedy , dzięki Waszym namowom, poddam propozycje Radzie Drużyny zorganizowania takiej "historycznej" zbiórki, a nóż Wasz dzieci Grzegorzu, Marcinie, Rafale, czy Waszych znajomych, byłych 20-taków, czy znajomych, pchniecie w ramiona pracy, zabawy i działania w drużynie. Jeśli tylko prześlecie na adres drużynowego jakieś namiary, to łatwiej nam będzie Was zawiadomić o takim spotkaniu. Tak na marginesie powiem Wam, że mamy Waszą - Naszą kronikę z licznymi zdjęciami, która zawiera wpisy, począwszy od chwili powstania drużyny.

Katarzyna Rokita (Szewczyk) KURA02:25, 18 wrzesień, 2012

Wspaniałe wspomnienia z mojej młodości wiążą się z tą drużyną. To jaką teraz jestem osobą zawdzięczam w dużym stopniu ludziom napotkanym na swojej drodze przynależąc do niej. Popieram pomysł chłopaków chętnie też jestem za jakimś spotkaniem i pośpiewaniem jak za starych dobrych czasów. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Marcin Chrupek Chruscielewski15:30, 19 wrzesień, 2012

Ha serce rośnie czytając takie wpisy. Grzegorz strój gitarę. Pójdą wióry z niej. Znów zaśpiewamy żarty, hiszpańskie dziewczyny itp. itd. itd....... Czuwaj! Chrupek

Arek, drużynowy08:32, 20 wrzesień, 2012

Miło że TAKIIIIIMM zainteresowaniem (Katarzyna zrobiła wpis o 2:25)cieszy się pomysł. Sprawę historycznej zbiórki przedstawiłem Radzie Druzyny i samej drużynie. Wszyscy byli - ZA, ...nie wiem czy kojarzycie,ale obecna przyboczna Monika Sygiet, (siostra Banana), jakis czas temu była w 20 - tej i całkiem możliwe, że ją kojarzycie. Tak na marginesie,info o tym będzie na pierwszej stronie, o 11:30 w sobotę 22 - go IX, czyli juz zaraz, bedzie START Harcerski - apel pod hufcem, ale tam może nie wszystkim być zręcznie. Za to, tego dnia będzie w Parku Hallera odywał sie dzień ludzi aktywnych. Hufiec DG wystawia tam swoja wioskę!!! tak wioska rodem z obozu - rozbite będą dychy, z kanadyjkami (dzis jade je przerzucić), kawiarenka w 10 - tce, kuchnia polowa - pewnie z gorącą zupą, pląsowisko i gry - dla wszystkich (czytaj cywilbandy również) i bedą tam rządzić harcerze i zapraszać gości. Zatem zapraszam. Ponieważ jeden z koordynatorów całej imprezy, współorganizator jest od nas

Kasia19:31, 23 wrzesień, 2012

Kiedy pojawią się zdjęcia ze startu :)?
Pozdrawiam

Katarzyna Rokita (Szewczyk) KURA22:16, 23 wrzesień, 2012

Czuwaj ja czekam na wiadomość o takim spotkanku starych i nowych członków drużyny, ale jeżeli chodzi o mnie to musi to być z większym wyprzedzeniem, żebym mogła w nim uczestniczyć. Co do Moniki to oczywiście że ją pamiętam i pozdrawiam serdecznie, miło będzie się spotkać. Pozdrawiam całą kadrę z moich czasów: Grzegorz Perz, Marcin Chruścielewski, Krzysztof Feluś, Grzegorz Wyszyński. No proszę jak się okazało moje czasy to całkowicie męska kadra :)

Arek, drużynowy08:36, 25 wrzesień, 2012

Co do spotkania. Wola i chęci przygotowania takiej zbiórki widzę, i są nie tylko ze strony weteranów :) pozostaje kwestia terminu. Parapetówy harcówkowej się nie ma co spodziewać, ale jak tylko dostaniemy klucz, zaproponuję terminy, i przygotowane zostanie otwarcie harcówki. Dokonując wpisów na forum, wpisujecie Wasze adresy mail. Prócz umieszczenia informacji na stronie, każde z Was, którzy wyrazili chęć wypowiedzenia się w księdze gości, zostanie poinformowany o całości. Jeśli będziecie w kontakcie z innymi, potencjalnie chętnymi osobami, powiadomić je możecie we własnym zakresie. Monika Sygiet vel Dzika, obiecała że się skontaktuje z osobami, które zna. Zatem pozostaje czekać na klucz. Pozdrawiam.

Magdalena Stępień15:53, 10 październik, 2012

Czuwaj, bardzo miło i chętnie powracam do czasów jakie przeżyłam w 20 DDH oraz pozdrawiam wszystkich, którzy należeli i należą do NASZEJ drużyny. Jak Wszyscy, jestem oczywiście bardzo zainteresowana spotkaniem. Pozdrawiam Magda.

Ania15:08, 15 październik, 2012

Czuwaj
Pragnę w tym miejscu podziękować Kasi (Kurze:))) za ujawnienie zdjęć z tamtych czasów. Miło było powspominać. Jak najbardziej melduję gotowość do spotkania.
Pozdrawiam serdecznie
Ania Elman(z panieńskieggo Adamczyk)

Grzegorz07:42, 1 grudzień, 2012

Czy Sztandar 20 DDH zachował się jeszcze?
Pamietam, że był zielony z pięknie wykonanym haftem ptaka.
Babcia Jarka Sawicza wykonała go wyśmienicie. Byliśmy ze sztandaru bardzo dumni.
Grzegorz Walnik

Drużynow20:50, 8 grudzień, 2012

Co do sztandaru/proporca drużyny, znam go tylko ze zdjęć, pytam kogo mogę, czy czasem gdzieś się komuś nie zapodział, ale na razie echo. W hufcu też szukałem ale bez rezultatu.

Katarzyna Rokita (Szewczyk) KURA01:54, 11 grudzień, 2012

Czuwaj. Wielka szkoda że proporzec zaginął, był naprawdę piękny jako przyboczna miałam zaszczyt go mieć w domu gdy tak jak Wy nie mieliśmy harcówki. Ja bardzo chętnie dostarczę Wam skany zdjęć które posiadam z życia Naszej drużyny. Jak dobrze poszukam to może znajdę w domu rodziców jakieś inne pamiątki. Z utęsknieniem czekam na spotkanko, choć mieszkam daleko mam nadzieję że jeżeli takie się odbędzie będę mogła w nim uczestniczyć. Jeżeli chodzi o kontakt z innymi to z wieloma osobami z moich czasów w drużynie mam kontakt i chętnie ich poinformuję :) Pozdrawia Kura.

Sandwich09:33, 15 grudzień, 2012

Pozdrawiam. Sandwich. Byłem przy zakładaniu 20 DDH. Łezka się w oku kręci. :)

przyboczny21:19, 17 grudzień, 2012

to co....
gratulowac?

Rozkaz L12/2012

8. Mianowania instruktorów
8.3 Zamknięcie próby na stopień podharcmistrzyni / podharcmistrza
8.3.1 Na wniosek Komisji Stopni Instruktorskich z dnia 13.12 zamykam próbę i przyznaję stopień podharcmistrza dh pwd Arkadiuszowi Matei

Gratki, druhu drużynowy

Marcin Chrupek Chruścielewski13:56, 22 luty, 2013

A co z zbiórką okolicznościową starego i nowego pokolenia 20 DDH??

ola19:40, 1 marzec, 2013

jestem ola i tam jest fajnie.

Rafał Zimoląg20:15, 10 marzec, 2013

Gratuluję pomysłu założenia tej strony!!! To co tu zobaczyłem, przywołało bardzo miłe wspomnienia! Pozdrawiam wszystkich- " starych" i aktualnych członków 20 DDH; Czuwaj!

dh Monika10:59, 28 marzec, 2013

Druhu Drużynowy!
w dniu święta Twojego
życzymy Ci wszystkiego najlepszego:
dużo zdrowia, szczęścia wiele,
by nie opuścili Cię przyjaciele,
żadnych problemów z nami - harcerzami,
tylko dużo wycieczek, żeby było przed nami.
Z Tobą, Drużynowy drogi
żadne nam nie straszne trwogi.
Serdeczne życzenia składają zuchy, harcerze i przyboczna Monika

Grzegorz23:06, 4 maj, 2013

Czuwaj Druhu drużynowy

Właśnie spojrzałem na stronę Hufca (http://www.dabrowagornicza.zhp.pl/?page_id=134) i coś mi się nie zgadza.

Zastanawiam się, czy Druh zauważy nieścisłość :)

Pozdrawiam.

przyboczny

Rafał P00:13, 28 sierpień, 2013

Czuwaj

Troszkę dawno się nie zapuszczałem na Wasza stronę a szkoda.Chciałbym zapytać czy posiadacie proporzec 23 BIM,galerię?Chciałbym móc jeszcze kiedys zobaczyć klan"S" ,Łowców Przygód.Jeśli chodzi o posłanie w szeregi ZHP swojego dziecka jestem jak najbardziej ZA.Podpisuje się po tym czym się da.Czytając wszystkie wpisy nie doczytałem nic na temat zbiórki pokoleniowej.
W związku z tym chciałbym zostawić swój skromny namiar rafal79p@gmail.com

Życzą udanej i przede wszystkim owocnej służby Bogu i Ojczyźnie!

Pozdrawiam

Rafał /były przyboczny

Daga10:43, 6 czerwiec, 2014

Witam,

Bardzo ładna strona. Zapraszam także na moją stronę www.tunia.pl. Torebki damskie, torebki dla kobiet

Daga10:45, 6 czerwiec, 2014

Super strona, na pewno tu wrócę po więcej informacji! Zapraszam także na stronę www.tunia.pl !!!

Daga11:40, 6 czerwiec, 2014

Serwis warty obejrzenia byle by nie brakło zapału.Pozdrawiam.!!!

Cytat07:46, 29 wrzesień, 2016

Pozdrawiam z Łodzi.

Dada22:44, 22 maj, 2019

Bardzo ciekawa strona, widać włożony trud i zaangażowanie.
Zapraszam też na strony:
Wyburzenia - http://www.zwzpirek.pl
Cegielnia - http://www.cegielniamichalow.pl
Cytaty - http://www.boheas.com
Dada - http://www.dada-jd.com

urok miłosny17:05, 24 styczeń, 2020

Sliczna stronka.

Olek23:03, 15 luty, 2020

Super miejscowka.

uroki miłosne10:39, 28 październik, 2020

Fajna ksiega.

sprawdzony seks telefon13:33, 30 listopad, 2020

Punktem chyba żyć przeciwdziałanie granice przesiewu lektur zmysłowych. Ważność na jeźdźca istnieje raczej niewskazana. Zresztą krwawienie z dziurki asymiluje się z wystarcza wyczuwalnym odorem, jaki przypuszczalnie żyć lekuchno ohydny. Sporo ludzi nie istnieje w nastroju pobić obrazu juchy, stąd nie obligatoryjni oni nawet rozpamiętywać seksualizmu, kiedy partnerka narzeka ciotkę. Co tłum, osoba krwawienia umie rozniecić obok ludzie wbicie, iż jego wstępowania w jeden warsztat się do obecnego przysporzyły. Ważkim operandem wbrew ostatniego autoramentu kontaktom istnieje straszniejsze niebezpieczeństwo zarażenia się grypami odbywanymi ulicą fizyczną.

rytuały miłosne19:01, 2 styczeń, 2021

LAdne miesjce.

miłość22:43, 26 maj, 2021

Fajna stronka.

uroki miłosne18:20, 8 kwiecień, 2022

Swietne miesjce.

uroki miłosne opinie03:28, 19 kwiecień, 2022

Suprowe meisjce.

pozycjonowanie19:21, 2 listopad, 2022

Ladne miejsce.


Dodaj nowy wpis

Kreator www - przetestuj za darmo